Nutri Weg Kilo Aldırıcı

Aktivon Nutri Weg Kilo Aldırıcı Protein Desteği İçeriği: Peynir altı suyu proteini konsantresi-Whey Protein, Maltodekstrin, Dekstroz monohidrat, Fruktoz, Muz, Çilek ve Vanilya Aromaları Guar Gum, Beta Karoten

Peynir altı suyu proteini konsantresi-Whey Protein: Peynir oluşumu sırasında elde edilen tozdur. Bu protein desteği özellikle de hızlı ve kuvvetli etkisinden dolayı sporcularda kas geliştirmede kullanılır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini kuvvetlendirici ve kuvvet verici özelliği de bulunmaktadır. İçindeki lösin, arginin,valin, methionin ve arjinin amino asitleriyle kilo almak için mükemmel bir besin takviyesidir. Valin, lösin, izolösin amino asitleri, kas kaybının mümkün olduğunca azalmasına yardımcı olmaktadırlar. İnsülin seviyesini ve yağ depolanmasını arttırır. Kilo alımında ve kaslardaki protein sentezine önemli rol oynar. İçeriğindeki sülfür içeren sistein ve methionin sayesinde antioksidan düzeyini korumaya yardımcıdır.

Maltodekstrin: Yoğun egzersiz süresi boyunca mükemmel bir enerji kaynağıdır. Kandaki glikoz değerini arttırır. Sporcu içeceklerinde ve doğal takviyelerde proteinlerin kolayca çözünmesine yardımcıdır. Karbonhidratların önemli özelliklerinden birisi de, kas ve karaciğerde yedek enerji olarak kullanılmak üzere glikojen halinde depo edilmesidir. Kısa süreli fakat şiddetli güç gerektiren aktivitelerde ve egzersiz başlangıcında kas glikojeni temel enerji kaynağıdır. Bundan dolayı karbonhidrat tüketimi; kaslardaki glikojen deposunu, sporcuların antrenman yapma yeteneğini ve dayanıklılık süresini etkiler.

Dekstroz monohidrat: Kan şekerini yükseltme özelliğini vardır ve kilo aldırıcı niteliktedir. Antrenman yapma yeteneğini ve dayanıklılık süresini etkiler. Kıvamlılığı arttırır ve nem tutucu özelliği vardır. Nemi muhafaza ederek ürünün bayatlamasını engeller. Dekstroz monohidrat, yüksek enerji içeriği nedeniyle kilo alma problemi yaşayan insanların beslenmelerinde bulunması gereken bir takviyedir. Son derece besleyici olan dekstroz saf ve basit bir şeker olduğundan dolayı kolaylıkla sindirilebilir. Basit karbonhidrat alımı kandaki glikoz seviyesini hızla yükseltir. Daha sonra insülin, kandan hücrelere glikozun taşınmasına yardım ederek gerekli olan enerjiyi sağlar. Karbonhidratlar gereğinden fazla alınırsa yağa dönüştürülerek depolanır.

Fruktoz: Enerji kaynağıdır, insülin salgısını arttırır ve kilo alımını destekler. Dayanıklılık sporlarında ön beslenmeye fruktoz ilavesinin, performansı %126 arttırdığı ispatlanmıştır. Kıvamlılık, tatlılık, emülsiyon kararlılığı sağlama, lezzetin zenginleşmesi, nem tutuculuk ve besleyicilik özellikleri vardır. Fruktoz, kan şekerini yükseltmeksizin ve insüline gerek duyulmaksızın yakıt olarak kullanılabilmektedir. Bu nedenle fruktoz içeren gıdaların özellikle diyabetlilerde kullanımı son yıllarda büyük önem kazanmıştır. Diabetiklerde, özellikle insüline bağımlı diabetikler için hazırlanan pasta ve keklerde kullanılır.

Yan Etkisi :

Aktivon Nutri Weg Kilo Aldırıcı Protein Desteği’ni kullanırken önerilen miktarı aşmamanız gereklidir. Düzenli olarak ilaç kullananlar ve herhangi bir rahatsızlığı olanların öncelikle doktoruna danışması önerilir. Hamile ve emziren bayanlar kullanmadan önce doktor görüşü almalıdır. Aktivon Nutri Weg Kilo Aldırıcı Protein Desteği ilaç değildir, gıda takviyesidir. Diyabet hastalarının doktor kontrolünde kullanması gereklidir.

Yorum Yap

Kategoriler
Yandex.Metrica